Admissions
2017

Admissions
2017

SAINTGITS Laurels

 Mr. Graceborn L R 
 M.Tech Machine Design 
 Third Rank 
 M.Tech Degree Examination of November 2015

 

 Mr. Rahul Elamon 
 M.Tech Machine Design 
 Second Rank 
 M.Tech Degree Examination of November 2015

 

 Ms. Sherin Tom 
 M.Tech Power Systems
 First Rank 
 M.Tech Degree Examination of November 2015

 

 Ms. Ansu Thomas 
 M.Tech Power Systems 
 Second Rank 
 M.Tech Degree Examination of November 2015

 

 Mr. Ganesh M 
 M.Tech Power Systems 
 Third Rank 
 M.Tech Degree Examination of November 2015

 

 Ms. Serin Issac 
 M.Tech Geomechanics & Structures 
 First Rank 
 M.Tech Degree Examination of November 2015

 

 Ms. Swetha P 
 M.Tech Geomechanics & Structures 
 Second Rank 
 M.Tech Degree Examination of November 2015

 

 Ms. Ani Mary Alex 
 M.Tech Geomechanics & Structures 
 Third Rank 
 M.Tech Degree Examination of November 2015

 

 Ms. Nimmy Rose Joshuva 
 M.Tech Geomechanics & Structures 
 First Rank 
 M.Tech Degree Examination of November 2014

 

 Ms. Pinky Merin Philip 
 M.Tech Geomechanics & Structures 
 Second Rank 
 M.Tech Degree Examination of November 2014

 

 Ms. Gayathri V.G 
 M.Tech Geomechanics & Structures 
 Third Rank 
 M.Tech Degree Examination of November 2014

 

 Ms. Parvathy Suresh 
 M.Tech Power Systems 
 First Rank 
 M.Tech Degree Examination of November 2014

 

 Ms. Neethu Muraleedharan 
 M.Tech Power Systems 
 Second Rank 
 M.Tech Degree Examination of November 2014

 

 Ms. Neethu Sathyan 
 M.Tech Power Systems 
 Third Rank 
 M.Tech Degree Examination of November 2014

 

 Mr. Romy Mathew 
 M.Tech Machine Design 
 First Rank 
 M.Tech Degree Examination of November 2014

 

 Mr. Ajith Kurian Baby 
 M.Tech Machine Design 
 First Rank 
 M.Tech Degree Examination of February 2014

 

 Ms. Maheswary Sreenath 
 M.Tech VLSI & Embedded Systems 
 First Rank 
 M.Tech Degree Examination of February 2014

 

 Ms. Athulya Justin 
 M.Tech Power Systems 
 First Rank 
 M.Tech Degree Examination of February 2014

 

 Ms. Teena George 
 M.Tech Geomechanics & Structures 
 First Rank 
 M.Tech Degree Examination of February 2014

 

 Mr. Emmanuel Thomas Jose 
 M.Tech Geomechanics & Structures 
 Second Rank 
 M.Tech Degree Examination of February 2014

 

 Ms. Roshni Oommen 
 M.Tech VLSI & Embedded Systems 
 Second Rank 
 M.Tech Degree Examination of February 2014

 

 Ms. Ancy Alias 
 M.Tech Power Systems 
 Second Rank 
 M.Tech Degree Examination of February 2014

 

 Mr. Sabarinath S 
 M.Tech Machine Design 
 Third Rank 
 M.Tech Degree Examination of February 2014

 

 Ms. Tina Abey Joseph 
 M.Tech Geomechanics & Structures
 Third Rank 
 M.Tech Degree Examination of February 2014

 

 Ms. Aleena Joseph Panampunnayil 
 Master of Computer Applications
 First Rank 
 MCA Degree Examination of May 2013

 

 Ms. Roniya Abraham  
 B.Tech Applied Electronics & Instrumentation Engineering (2009 admission)
 First Rank 
 B.Tech Degree Examination of May 2013

 

 Mr. Balu E George  
 M.Tech  Geomechanics & Structures (2010 admission)
 First Rank 
 M.Tech Degree Examination of April 2013

 

 Ms. Serene C Kurian  
 M.Tech Power Systems (2010 admission)
 First Rank 
 M.Tech Degree Examination of April 2013

 

 Ms. Parvathy Venugopal  
 M.Tech Machine Design (2010 admission)
 First Rank 
 M.Tech Degree Examination of April 2013

 

 Ms. Jayalakshmi C J  
 M.Tech Geomechanics & Structures (2010 admission)
 Second Rank 
 M.Tech Degree Examination of April 2013

 

 Ms. Haseena K A  
 M.Tech Power Systems (2010 admission)
 Second Rank 
 M.Tech Degree Examination of April 2013

 

 Mr. Benrose Prasad  
 M.Tech Machine Design  (2010 admission)
 Second Rank 
 M.Tech Degree Examination of April 2013

 

 Ms. Hima Sara Jacob  
 M.Tech VLSI & Embedded Systems (2010 admission)
  Second Rank 
 M.Tech Degree Examination of April 2013

 

 Ms. Jasmy Paul  
 M.Tech Power Systems (2010 admission)
 Third Rank 
 M.Tech Degree Examination of April 2013

 

 Ms. Surya Sasidharan  
 M.Tech Geomechanics & Structures (2010 admission)
 Third Rank 
 M.Tech Degree Examination of April 2013

 

 Ms. Aparna Jose  
 M.Tech Power Systems (2009 admission)
 First Rank 
 M.Tech Degree Examination of April 2012

 

 Mr.Ajith Kuriakose Mani 
 M.Tech Machine Design (2009 admission)
 First Rank 
 M.Tech Degree Examination of April 2012

 

 Mr. Junet Babu 
 M.Tech Machine Design (2009 Admission )
 First Rank 
 M.Tech Degree Examination of April 2012

 

 Ms. Vidhya Kuruvilla  
 M.Tech Power System (2009 admission)
 Second Rank 
 M.Tech Degree Examination of April 2012

 

 Ms. Anisha Mariam Yohannan  
 M.Tech Power System (2009 admission)
 Third Rank 
 M.Tech Degree Examination of April 2012

 

 Ms.Roshni Oommen
 Electronics & Communication
 First Rank 
 B.Tech Degree Examination of May/June, 2011

 

 Mr. Amith Aravind
 M.Tech Machine Design ( 2008 Admission )
 First rank with distinction
 M.Tech Degree Examinations of July 2011

 

 Mr. Sujo P. George
 M.Tech in Power Systems ( 2008 Admission )
 First Rank 
 M.Tech Degree Examinations of July 2011  

 

 Ms. Kavitha John
 Master of Computer Applications
 Second Rank
 MCA Degree Examination May 2007

 

 Ms. Smrithi Nair
 Master of Computer Applications
 First Rank
 MCA Degree Examination of May 2007

 

 Mr. Arjun Radhakrishnan
 Mechanical Engineering
 Second Rank 
 B.Tech Degree Examinations in 2007 

 

 Mr. Lalgy Gopi
 Electrical & Electronics
 Second Rank
 B.Tech Degree Examinations in 2006 

 

Calendar

Important Dates

Event & Activity